Raychem
 

O firme

História

Spoločnosť Raychem (vytvorená zo spoločnosti Radiačná Chémia) bola založená v roku 1957 Paulom Cookom, vynálezcom a inžinierom. Medzi mnohými ďalšími úspechmi je Raychem preslávená viac ako tridsať rokov ako vynálezca a dodávateľ samoregulačnej technológie sprievodného ohrevu. V roku 1969 kúpila Raychem spoločnosť Chemelex s ich technológiou konštantného výkonného ohrievača Celotherm. Vďaka nemu Raychem vynašiel celosvetovo prvý samoregulačný vykurovací kábel, ktorý sa čoskoro stal priemyslovým štandardom pre ochranu potrubia pred mrazom a pre aplikácie na udržiavanie teploty. V priebehu ďalších 20 rokov pokračoval Raychem vo svojom zameraní na výskum a vývoj v oblasti polymérnej vedy a naďalej vyvíjal a uvádzal na trh inovatívne riešenia. Nakoniec v roku 1998 kúpil Raychem spoločnosť Thorin & Thorin, švédskeho špecialistu na podlahové vykurovania, a vstúpil na trh podlahového vykurovania, obchodu, ktorý dnes naďalej rastie na celosvetovej úrovni.

V roku 1999 bola spoločnosť Raychem kúpená spoločnosťou Tyco International a bola rozdelená do dvoch divízií: elektronika a sprievodný ohrev. Pôvodná divízia sprievodného ohrevu Raychem bola premenovaná na Raychem HTS (Heat tracing systems) spadajúca pod divíziu Tyco Flow Control. Od tejto chvíle začala spoločnosť rásť prostredníctvom akvizícií, získavaním rôznych spoločností s rovnakým zameraním na sprievodný ohrev ako Accutron, Isopad a Tracer Industries. Ako sa ukázalo, posledný menovaný Tracer Industries mal veľký vplyv na možnosti Tyco Thermal Controls, pretože priniesol do spoločnosti celú radu inžinierskych, projekčných a stavebných možností.

Súčasnosť

V roku 2012 sa spoločnosť Tyco Thermal Controls spojila so spoločnosťou Pentair. Pentair Thermal Management je globálnou spoločnosťou poskytujúcou optimálne riešenie pre rôzne aplikácie zahŕňajúce sprievodné vyhrievania, podlahové kúrenie, systémy pre topenie snehu a odstraňovanie námrazy, meranie teploty, elektroinštalácie a systémy detekcie úniku kvapalín. Pôsobí v 56 krajinách a so skúsenosťami s riadením projektov je celosvetovo Pentair Thermal Management ideálnym partnerom pre spoločnosti po celom svete. V súčasnej dobe vyrábame a distribuujeme výrobky a poskytujeme služby v rámci značiek Raychem a Tracer.

V Českej republike pôsobíme od roku 1990.
Pentair Thermal Management

Pentair Thermal Management

Pentair Valves & Controls Czech s.r.o.
Bělohorská 261/37
169 00 Praha 6
Tel: +420 233 113 352

IČO: 26740664
DIČ: CZ26740664

E-mail: Czechinfo@pentair.com
www.pentairthermal.com

Naši partneri


 

Vyhľadávanie

Výrobca

PENTAIR Certified PRO

Novinky

Archív noviniek