Raychem
 

Zabezpečenie trubiek proti zamŕzaniu 12-ročná záruka

Ochrana potrubia pred mrazom FlexiClic FP

ochrana-potrubi.jpg, 8.2kB

Systém ochrany pred zamrznutím Raychem FlexiClic zaisťuje prúdenie vody a zabraňuje tomu, aby tekutiny v potrubí zamrzli! Samotná izolácia nemôže celkom ochrániť potrubie pred premrznutím. Keď je potrubie vystavené teplotám pod bodom mrazu, môže dôjsť k ich prasknutiu, čo môže mať za následok závažné škody a narušenie potrubia. Samoregulačný vykurovací kábel Raychem spolu s príslušnou izoláciou a inteligentnými riadiacimi jednotkami zabraňujú premrznutiu potrubia a tým ich chránia.

drat.jpg, 22kB FlexiClic je možné v zmysle jednoduchosti montáže a flexibility prirovnať ku stavebnici. Montážne časy sa nám tak podarilo znížiť až na polovicu. Pristavali ste napr. garáž a potrebujete systém FlexiClic rozšíriť? Maličkosť. Systém zahŕňa pripojovacie prvky pre 3, 4 a 5-cestné pripojenie na dosiahnutie úplnej flexibility. Systém FlexiClic je obľúbený taktiež pre svoju výnimočnú spoľahlivosť a bezpečnosť. Naše káble sa nemôžu prehriať ani pri prekrížení. Požiar je teda vylúčený. FlexiClic je navrhnutý tak, aby sa zahrieval len tam a vtedy, kde je to skutočne potrebné. S použitím kompatibilných termostatov Raychem je možné dosiahnuť úspory energie až 80 %. Všetky tieto vlastnosti určite ocenia koncoví užívatelia montážnej firmy.

FrostGuard - účinná ochrana proti zamŕzaniu

pumpa.jpg, 8,1kB Z kohútika netečie voda, poškodené trubky a ventily, zatekanie – to sú dôsledky nedostatočnej ochrany trubiek vystavených pôsobeniu teplôt pod bodom mrazu. S tým ide ruka v ruke nutnosť častých opráv a výmeny trubiek, kohútikov a ventilov, čo súvisí s neplánovanými výdajmi a narušením funkčnosti celého domu.

Veľmi závažný problém predstavuje taktiež prerušenie dodávok pitnej vody pre hospodárske zvieratá v poľnohospodárskych chovoch. V tomto prípade je nutné niekoľkokrát denne napájať zvieratá ručne, čo je časovo náročná a ťažká práca.

krabicka.jpg, 10kB FrostGuard predstavuje spoľahlivé a rýchle riešenie problémov so zamŕzaním trubiek v zime a s poškodením čerpacích bodov spôsobeným dlhodobým mrazom. Vďaka použitiu technológie samoregulácie nevyžaduje zariadenie termostat.

FrostGuard bol navrhnutý špeciálne pre ochranu domácich rozvodov menšieho rozsahu.

Vykurovací kábel je pripravený k použitiu okamžite po umiestnení na trubku. Stačí ho zapojiť do elektrickej siete!

Technológia samoregulácie

Samoregulačné vykurovacie káble privádzajú správne množstvo tepla presne tam, kde je potrebné. Ak klesne teplota okolia, kábel začína generovať viac tepla. Pokiaľ sa teplota zvýši, množstvo vytváraného tepla sa zníži.

 • Bezpečnosť – káble je možné krížiť bez rizika prehriatia
 • Optimálna spotreba energie
kabel.jpg, 25kB A Nízka teplota okolia
= vysoký vykurovací výkon
B Priemerná teplota okolia
= nízky vykurovací výkon
C Vysoká teplota okolia
= takmer nulový vykurovací výkon

Zostavy FrostGuard sa skladajú z ukončeného samoregulačného kábla a z napájacieho vodiča s univerzálnou zástrčkou. Je možné ich inštalovať do trubiek a na trubky pod vhodne zvolenú izoláciu.

Dôvody pre použitie FrostGuard

trubka.jpg, 9,4kB
 • Spoľahlivosť
 • Jednoduchá a rýchla inštalácia
 • Samoregulačný kábel ihneď pripravený k montáži
 • Možnosť inštalácie do vnútra i zvonku trubky
 • Nízka spotreba energie
 • Nevyžaduje termostat

Zostavy FrostGuard zaisťujú plnú ochranu proti mrazu. Riešia všetky problémy súvisiace s údržbou rozvodov vody v zimných podmienkach. Používanie moderného a inteligentného zariadenia pre ohrev prináša pokoj a vysoký komfort.

Regulácia - Termostat FrostGuard-ECO


 • FrostGuard-ECO termostat zaisťuje, že ohrev sa spína iba vtedy, keď je to nevyhnutné a zaistí tak významnú úsporu energie až o 80%.
 • Nie je potrbný kvalifikovaný elektrikár na pripojenie.
 • Externé čidlo môže snímať teplotu vzduchu, alebo priamo teplotu potrubia.
 • Inštalácia za minútu, jednoducho umiestnite externé čidlo, nastavte spínaciu teplotu a zapojte do zásuvky.


Objavte znovu kúzlo zimy!


Zabezpečenie proti zamŕzaniu trubiek s vodou, káble sa umiestňujú zvonku trubiek

 • Frostop Green (10 W/m pri 5°C)
 • FroStop Black (18 W/m pri 5°C)

Zabezpečenie proti zamŕzaniu trubiek s vodou, káble sa umiestňujú do trubiek

 • ETL-10 (10 W/m pri 5°C vo vzduchu, 20 W/m pri 5°C vo vode)

Udržanie teploty kanalizačných trubiek obsahujúcich tukové látky

 • FS-C-2X (31 W/m pri 5°C, 22 W/m pri 40°C)

trubky1.jpg, 8,7kB trubky2.jpg, 10kB

Naši partneri


 

Vyhľadávanie

Výrobca

PENTAIR Certified PRO

Novinky

Archív noviniek